2A ALL STATE FOOTBALL - 2004

Gus Mustakas, HOLLYWOOD CHAMINADE-MADONNA

Introducing the very best football players in the state of Florida in this list of 2A All-State Football Teams for 2004.

Class 2A
First team offense

QB: John Boatner, West Florida Tech, Sr.
RB: James Staten, Chipley, Sr.
RB: Javarris James, Immokalee, Jr.
WR: Rodelin Anthony, Immokalee, Sr.
WR: Kelvin King, West Florida Tech, Sr.
OL: David Cox, Chipley Sr.
OL: Kenny King, Holmes, Sr.
OL: Chad Horton, Pope John Paul II, Jr.
OL: Josh Weaver, Bradford, Sr.
OL/TE: Charlie Graham, Madison County, Sr.
K: Tyler Minix, Bishop Verot, Sr.
UTL: James Jamison, Braford, Jr.
UTL: Desmond Gee, Madison County, Jr

First team defense
DL: Letroy Guion, Bradford, Sr.
DL: John Paul, Immokalee, Jr.
DL: Gus Mustakas, Chaminade, Sr.
LB: Zack Harris, Chipley, Jr.
LB: Broderick Blue, Madison County, Sr.
LB: Eugene Hayes, Madison County, Sr.
DB: Chris Singleton, Dunbar, Sr.
DB: Chad Hapner, Keystone Heights, Sr.
DB: Renold Jean-Louis, Immokalee, Jr.
DB: Donavon Baldwin, American Heritage, Sr.
P: Renan St. Preux, Immokaee, Sr.
UTL: Bryan Peacock, Madison County, Sr.
UTL: Daniel Montez, Tavares, Sr.

Second team offense
QB: Mitchell Davidson, Chipley, Sr.
RB: Dominique Rocker, Tavares, Sr.
RB: James Jones, Chaminade, Sr.
WR: Nick Carullo, Gulliver, Sr.
WR: Antwan Harris, Mulberry, Sr.
TE/OL: Caleb Whitfield, Keystone Heights, Sr.
OL: Ray Renfeldt, Tavares, Sr.
OL: Rusty Rivers, Keystone Heights, Sr.
OL: Todd Harris, Eustis, Sr.
OL: Kyle Fox, Madison County, Sr.
K: Derek Saucer, Bradford, Sr.
UTL: Legarrette Blount, Taylor County, Sr.
UTL: Briceton Wilson, Wakulla, Sr.

Second team defense
DL: Paul Onorati, Chaminade, Sr.
DL: Ben Bergholtz, Mount Dora, Sr.
DL: Carlos Nieto, Belen Jesuit, Sr.
DL: Keegan Kenndy, Cardinal Newman, Sr.
LB: Wislet Rouzzard, Immokalee, Sr.
LB: Michael Brito, American Heritage, Sr.
DB: Jacoby Ford, Cardinal Newman, Sr.
DB: Joe Burnett, Eustis, Sr.
DB: Ben Tuten, Taylor County, Sr.
DB: Alex Blucher, Chaminade, Jr.
DB: Peter Munoz, Belen Jesuit, Sr.
UTL: Kertus Clement, Immokalee, Jr.
UTL: Jorge Rios, Belen Jesuit, Sr.

Honorable mention
Milton Sumter, Bradford, Sr.; Lagarrette Blount, Taylor County, Sr.; Zach Walker, Heritage, Jr.; T.C. Smith, Tavares, Sr.; Jermaine Taylor, Tavares, Sr.; Evan Bellamy, Gulliver, Jr.; Ryan Goldman, Chaminade, So; John Puccio, Chaminade, Sr; Mike Willis, Tavares, Jr.; Cy Clayton, LaBelle, Sr; Dylan Bozarth, Chipley, Sr.; Marcellus Nelson, West Nassau, Jr.; Phillip Perez, Immokalee, Sr.; Jesse Dutton, Umatilla, Sr.; Erick Palmer, Bradford, Sr.; Stephan Dale, Dunbar; Mark Stumpo, Heritage, Fr.; Drew Lowery, Keystone Heights, Sr.; Brian Rolle, Immokalee, Soph.; Jimmy McDonald, Chaminade, Sr.; Jake Byrne, Gulliver, Sr.; Seymour Loftman, Plantation American Heritage, Sr.; Charles Dobson, Umatilla, Sr.; Cade Carter, Eustis, Sr.; Chris Pommells, Chaminade, Sr.; Ryan Leary, Tavares, Sr.; Adrian Lumpkin, Interlachen, Sr.

SunStateFootball.com Recommended Stories


Up Next


Tweets